Нови Продукти

 • Домашна опрема за фитнес Трговија на големо со три тркала

  Домашна фитнес опрема Тркала за стомачни три тркала Wh...

  Абдоминалното тркало има продолжена рачка за удобно држење.Ергономски висококвалитетен заоблен сунѓер, кој не се лизга/отпорен на абење/апсорбирачка пот.Стабилноста на три тркала има повисок безбедносен фактор.Принципот на стабилност на триаголник е усвоен, а точката на златниот пресек строго се користи за да се обезбеди нејзината стабилност.Ролерот за лежиште е мазен и не е заглавен, не само флексибилен, туку и тивок.Лежиштата ја подобруваат механичката ефикасност и ја намалуваат отпорноста на триење.Параметри на производот Име: Three Whe...

 • Велосипед за вежбање во облик на мачка на големо

  Велосипед за вежбање во облик на мачка на големо

  Велосипедот за вежбање во форма на мачка е ново надграден за поудобно искуство.1. Надградба на структурата;2. Надградба на материјалот;3. Тенки нозе и струк;4. Лифт на стомак и колк.Детали Слики Велосипед за вежбање Структурен дијаграм 1. Дигитални часовници: Тој може да го сними вашето време на вежбање, растојание, топлина и брзина во реално време.2. Огради со меки сунѓер: мекиот потпирач за раце со сунѓер може ефикасно да ја апсорбира потта произведена за време на вежбањето и има добри ефекти против лизгање, апсорпција на пот и дезодорирање.3. Топ...

 • Q7 домашен велосипед за вежбање на големо

  Q7 домашен велосипед за вежбање на големо

  Нашиот материјал за каросеријата на велосипедот што се врти е направен од висококвалитетно лиење од високојаглероден челик.Овој челик е исклучително тежок.Телото прифаќа триаголна структура со добра стабилност и не е лесно да се деформира.Така, нема потреба да се грижите дали велосипедот што се врти ќе пропадне додека вежбате.Производот за домашен велосипед за вежбање Q7 има прилагодување на променлива брзина од типот на завртка, а електронскиот часовник прикажува: пулс, време, брзина, растојание, вкупно растојание, потрошувачка на калории и брзина на ротација, така што ...

 • Бумбари врти велосипеди на големо

  Бумбари врти велосипеди на големо

  Добриот производ не е само изглед, туку уште поважно, сублимацијата на деталите може да се поправи и внатре и надвор.Bumblebee Spinning Bike: Триаголен носивост, стабилен дизајн.Побезбедно, постабилно и поудобно.Магнетронски замаец: Железниот замаец со магнетрон е доволно хомоген за да обезбеди инерцијална сила и динамична рамнотежа на возењето, што го прави возењето поосвежувачки.Погон на појас со повеќе жлебови: Потивко и помазно возење Усвојува систем за вртење на ременот со повеќе жлебови со висока брзина...

 • S706 тивко вртење велосипед на големо

  S706 тивко вртење велосипед на големо

  Монитор на педали Професионални велосипеди за вежбање во затворен простор за вежбална опрема за вежбање Екран за вртење Велосипед Цврста конструкција: тешка челична рамка и 13 фунти (може да се приспособат) замаецот на велосипедот за вежбање гарантираат стабилност додека возите велосипед.Системот управуван со ремен обезбедува непречено и тивко искуство на возење.Тоа нема да ги вознемири соседите на вашиот стан или децата кои спијат.Безбедно практично: притиснете ја лентата за отпор за веднаш да го запрете замаецот.Држачот за монитор може да го поддржи...

 • 8168-709 Предење велосипеди на големо

  8168-709 Предење велосипеди на големо

  Ергономски дизајн за удобно искуство во возењето.Електронско бирање: Едноставен дизајн, стилски и дарежлив за следење на здравствените податоци во секое време.Има специјални попусти за големи количини, различни потреби за конфигурација, контактирајте со менаџерот на сметката!!!Ние регрутираме глобални агенти и дистрибутери за долгорочна соработка и победничка соработка.За детали, ве молиме контактирајте го менаџерот на сметката!!!Параметар на производот Име на производ: Велосипеди за спортски вежби на големо дома педала за бодибилдинг вежбање...

 • CX706 Домашни спортски велосипеди за вртење на големо

  CX706 Домашни спортски велосипеди за вртење на големо

  CX706 Home Sports Spinning Bike користи голем замаец од нерѓосувачки челик за непречено возење.Силен отпор од судир / силна 'рѓа / силна прашина Златниот триаголник има стабилен дизајн за носење, а целото возило може да поднесе повеќе од 240 мачки за да обезбеди кондиција и безбедност.Појас од алуминиумска легура со шест отвори: силна моќ за помагање на движењето, мазно и тивко, не ги вознемирува луѓето Параметар на производот Име на производот: Домашна спортска опрема Црно црвена Велосипед за вежбање на големо Бренд:...

Препорачај производи

TZH домашен кревет за кревање тегови со печат на клупа

TZH домашен кревет за кревање тегови со печат на клупа

Функцијата на креветот за кревање тегови со мала преса на клупата Home е надградена, рамката е изработена од избран челик, а квадратната цевка е задебелена и задебелена.Носивоста на производот достигнува 200 кг, а при вежбање е многу стабилен и нема да се тресе.Големина на таблата: должина 108cm, ширина 27cm, дебелина 4,5cm Производот е поставен со повеќе брзини за да се олеснат различните пози за вежбање и различни групи луѓе за вежбање.Инсталирањето на производот е поудобно.И...

TZH Комерцијална преса за клупа за кревање тегови на големо

TZH Комерцијален кревет за кревање тегови со преса за клупа со...

Овој сеопфатен тренинг кревет за кревање тегови.Со мултифункционално и мулти-искуство: 1. Тренинг за чучњеви, 2. Притискање на клупата со мрена, 3. Седење гира, 4. Седење, 5. Тренинг за раце, 6. Тренинг за нозе.Овој комерцијален кревет за кревање тегови за клупа поддржува наклон, рамно и надолу.Нашиот лежер има 7 брзини, а спиењето има 5 брзини.Целокупната структура е изработена од густо леано железо.Носивоста може да достигне 400 кг.Име: Комерцијален кревет за кревање тегови Материјал: Леано железо ...

TZH мултифункционален кревет за кревање тегови на големо

TZH Мултифункционален кревет за кревање тегови со мрена со...

Овој кревет за кревање тегови користи надградена триаголна стабилна структура, што го прави производот помоќен.Постабилен е и побезбеден за употреба.Стандардна ширина од 1,05 метри ви дава подобро фитнес искуство.Го прави вежбањето поудобно и полесно.Задебелените цевки и задебелените панели го прават креветот за кревање тегови постабилен, поцврст и побезбеден.Поддршката со повеќе точки ја удвојува тежината за да вежбате со повеќе мир на умот.Предниот и задниот дел може да се поделат на два дела.Предната половина глупава...

TZH Домашен фитнес стол клупа за преса Решетка за гира столче Трговија на големо

TZH Домашен фитнес стол за клупа за печат Рафт за гира...

Ова е клупа за гира која е многу погодна за домашна употреба и фитнес.Клупата за гира тежи околу 24 килограми и зафаќа површина од само 0,4 квадратни метри.Аголот на оваа клупа со гира е прилагодлив наклон, прав агол и рамно притискање.Потпирачот за грб има 7 позиции;седиштата има 4 позиции.Детали за производот Рамната големина е: 1410mm*480mm Прилагодување на таблата со седум брзини.Поддржете обука со повеќе агли.Тапациран дизајн за надградба Мек и тврд умерен за одржување на протокот на крв.10...

Насловна Сеопфатен тренинг за јачина Спортска опрема Сквот Рек Смит машина на големо

Дома Сеопфатен тренинг за јачина Спортска равенка...

Преглед Оваа машина Смит произведена од нашата компанија е сеопфатна обука и опрема која е многу погодна за домашна употреба.Овој производ може да се користи со мрена, клупи за гира, држачи за преса на клупата и многу други фитнес производи за да се реализира диверзификацијата на домашните вежби.Особено за тренирање на вашиот latissimus dorsi и teres major, има извонреден ефект.Опремата е изработена од висококвалитетни еколошки инженерски материјали, а висината може да се прилагоди...

Сеопфатна фитнес опрема Смит машина на големо

Сеопфатна фитнес опрема Смит машина со...

Мултифункционална машина Смит, која може да го задоволи целото тело спортско обликување.Сеопфатно вежбање на мускулите на рамената, вежбање на мускулите на градите, мускулите на рацете, мускулите на нозете, свиоците на телото.Односот цена-перформанси на оваа Смит машина е далеку супериорен во однос на неговите колеги.Имаме строг систем за контрола на квалитетот за да се осигураме дека стоката што ја добивате е во добра состојба и цената е релативно блиска до луѓето.1. За цевките на машината Смит користиме цевки со висок стандард од комерцијална класа, а маи...

Сеопфатна опрема за физичка обука за сквотови рамка Смит машина на големо

Сеопфатна опрема за физичка обука сквотот...

Преглед Смит машина Разбивање на традиционалниот концепт за дизајнирање на изгледот со нови карактеристики на новитет, убавина и практичност;Сите компоненти се изработени од прецизен нерѓосувачки челик кој никогаш не рѓосува;Челичен кабел со висока цврстина со добра флексибилност и цврстина на продолжување што обезбедува подолг животен век.Траекторијата на движење се држи до принципот на човечки инженеринг со професионална инструкција за движење, поинтуитивна и поедноставна.Користење на силна магнетна брава во тежина ...

Мултифункционална теретана специјална држач за чучњеви Смит машина на големо

Мултифункционална теретана специјална држач за сквот Смит ма...

Squat rack Smith машината се придржува до висококвалитетни суровини, се придржува до висококвалитетна безбедна боја, усвојува извонредна технологија на производство и се придржува до строго тестирање во сите врски.Опрема за вежбање натоварена со плоча на Smith Machine, составена од два вертикални столбови со отворена предна конфигурација и мрена, која е противтежа за почетна тежина под 15 lbs, фиксирана во две челични шини кои имаат куки од 10 бари на различна висина.Ова е идеален начин за корисници од сите сили ...

ВЕСТИ

 • Зборувајќи за видовите држачи за сквотови и нивните предности и недостатоци

  Од работни причини, купив и користев многу различни типови на чучњеви.Иако сите тие се држачи за сквот, перформансите на различните држачи за сквот се далеку една од друга во однос на функциите, карактеристиките и корисничкото искуство.Земајќи ја рамката Смит, рамката ...

 • Кратка историја на машината Смит Кој ја измислил машината Смит и зошто е толку популарна?

  Смит машината е омилена на многу ентузијасти за фитнес и бодибилдинг бидејќи може да ви помогне побезбедно да ги изведувате тешките тренинзи, но поради неговото неприродно движење, нецелосно движење на мускулите и генерално непривлечниот дизајн е критикуван.Па кој го измислил...

 • Дали знаете кои се придобивките од фитнесот?

  Фитнесот е многу добар начин на живот.Отсекогаш бил доста популарен кај луѓето.Луѓето од сите возрасти имаат страст за фитнес.Фитнесот не само што може да ја постигне целта за зајакнување на телото, туку и да изгуби тежина., така што состојбата на целото лице станува...

 • тианжихуи-кросте
 • тианжихуи-јога
 • марка04
 • марка01